Je skoro až povinností naší firmy, připojit se k Mezinárodnímu dni boje proti hluku, jelikož právě nadměrný hluk naši civilizaci v posledních desetiletí stále častěji ohrožuje. Není náhodou, že si toto riziko připomínáme hned tři dny v roce 8.4., 11.4. a 12.4. Proč byste měli tomuto problému věnovat pozornost i vy?

Jedná se o závažné celosvětové téma, jelikož vlivem nadměrného působení hluku na ulicích, pracovišti a hlavně v dopravě stále více lidí trpí nedoslýchavostí a tinnitem (zjednodušeně se jedná o neustálé zvonění v uších). Potíže se sluchem má již každý desátý člověk na světě a důsledkem stále rostoucí dopravní infrastruktury, je i to, že se hluk dostává stéle blíž našim domovům. 

My proti nadměrnému hluku bojujeme již řadu let, a to formou dodávání těch nejkvalitnějších a nejúčinnějších protihlukových panelů na trh. Jsme přesvědčení, že naše práce má i vyšší smysl a zlepšuje prostředí, ve kterém každý z nás žije. Protihlukové stěny z hliníku, které naše firma aktuálně instaluje podél dálnic, silnic a železnic, nás díky své dlouhé životnosti dokáží chránit po několik desítek let a pokud se stane, že se hladina hlukové zátěže zvýší, lze jejich účinnost jednoduše zefektivnit pomocí přidaných akustických prvků např. v podobě oktagonů (oktagonální pohlcovač hluku). Navíc jsou panely z hliníku jedny z nejlevnějších panelů nejen na českém trhu (viz článek v časopise Silnice/Železnice č.2/2017) .

Že se této problematice věnujeme dlouhodobě svědčí i to, že naše panely z recyklovaných plastů získaly ocenění  MŽP ČR  „Ekologického projektu roku“  již v roce 1996. Myslíme na naše životní prostředí i na vás občany.

Za společnost Inprokom  s.r.o.

Mgr. Jan Princlík